Mis on RTP? Mis on RTP?

Mis on RTP?

RTP on lühend väljendist "Return to Player" ja seda terminit kasutavad kasiinod, et kirjeldada mitu protsenti panustatud rahast mänguautomaat mängijatele aja jooksul tagasi maksab. RTP on teoreetiline statistiline arvutus ja see on pikaajaline mõõdik. Näiteks kui slotimängu RTP on 95%, tähendab see, et teoreetiliselt tagastab mäng mängijatele pikema perioodi jooksul 95% panustatud rahast, samal ajal kui maja või kasiino säilitab 5% eelise. 

rtp olybet.png

 

Selle näitlikustamiseks kujuta ette, et panustad 100 € mänguautomaadile, mille RTP on 95%. Aja jooksul peaksid teoreetiliselt tagasi saama 95 €. See aga ei garanteeri, et saad iga panustatud 100 € eest alati 95 € tagasi. Iga spinni tulemuse määrab juhuslike arvude generaator (RNG) ja RTP on lugematute keerutuste – tavaliselt miljonite – statistiline keskmine.

Pea meeles, et RTP ei ole lühiajalise tulu mõõdik. Lühiajalises perspektiivis võib mängija saada väga suure jackpoti või kaotada kogu oma panuse. RTP annab üldise ettekujutuse panustatud raha osakaalust, mille mänguautomaat mängijatele tagastab, võimaldades Sul hinnata oma potentsiaalseid võiduvõimalusi pikemas perspektiivis.

Tahad teada, kuidas RTP erinevat tüüpi slotimängudes toimib? Siis loe edasi artikli teist osa.